Ogłoszenia Duszpasterskie

 02 października 2016 (07:21)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 27 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (2 X 2016)

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
- we wtorek – 4 X – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
- w środę – 5 X – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej.
- w piątek – 7 X – wspomnienie NMP Różańcowej

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca.
W czwartek o 6:30 Adoracja w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po południu od godz. 15:30 spowiedź dla dzieci ze SP i Gimnazjum. Na Mszy Świętej szkolnej poświecimy dzieciom I – komunijnym różańce.
W piątek zapraszamy na 17:00 na Adorcaję Najświętszego Sakramentu pod przew. Aposotolatu Maryjnego w intencji pokoju na świecie i prześladowanych chrześcijan. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej. W czasie Mszy Świętych porannej i wieczornej będzie można złożyć ofiare na dofinansowanie obiadów w szkole dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.

3. W sobotę, 8 X – wyjedziemy na Dróżki za naszych zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy kościele o 6:20. Uczestników prosimy o przygotowanie kartek ze zmarłymi, których będziemy wypominać podczas każdej stacji Dróżek. Miejsc wolnych nie brakuje – zapraszamy do udziału.

4. W przyszłą niedzielę – 9 X – będziemy przeżywali 16 Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadakami miłosierdzia”. Do puszek będą zbierane ofiary przeznaczone na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

5. Plan nabożeństw różańcowych w ciągu tego tygodnia:
- 3 X – przy Kaplicy na ul. Waryńskiego
- 4 X – przy krzyżu na ul. Spacerowej
- 5 X – prowadzi młodzież III kl. GIM
- 6 X – prowadzą dzieci z kl. 6 SP
- 8 X – przewodniczą członkowie Róży św. Maksymiliana Marii Kolbego
- 9 X – przewodniczą członkowie Róży św. Elzbiety

6. Rodzina zmarłego śp. ks. Janusza Frelicha serdecznie dziękuje naszym parafianom, którzy uczestniczyli w Jego pogrzebie w Boguszowicach Starych – za modlitwę w Jego intencji i ofiarowane Msze Święte.


 20 sierpnia 2016 (08:04)

o

XXI Niedziela Zwykła.

1. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:

w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

w środę - święto św. Bartłomieja, apostoła.

- w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej – odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka modlimy się za prześladowanych Chrześcijan na całym świecie.

-w sobotę – wspomnienie św. Moniki.

2.W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, na Mszy św. o godz.10,oo nastąpi liturgiczne wprowadzenie na proboszcz ks. Kanonika Krzysztofa Szopę, a Mszą św. Dożynkową o 11,3o podziękujemy Bogu za tegoroczne plony.

3.Wychodząc z kościoła można za dobrowolną ofiarę nabyć u ministrantów najnowszą książkę ks. dr Roberta Samsela, o naszym rodaku kandydacie na ołtarze ks. Ludwiku Wrzole pt” Świadectwo życia”. Za zebrane przy tej okazji ofiary zostaną nabyte „Tornistry pełne uśmiechu” w Bielskim Caritasie i rozdane najbardziej potrzebującym uczniom z naszej szkoły.


 13 sierpnia 2016 (12:11)

o

Niedziela św. Maksymiliana Męczennika, patrona naszej Diecezji.

1. W liturgii tygodnia wspominamy:

w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę, na każdej Mszy św. święcimy kwiaty i wianki.

w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

w piątek – czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.

w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła .

2. We wtorek 16 sierpnia po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie na probostwie członków Rady Ekonomicznej Parafii.


 06 sierpnia 2016 (13:02)

o

XIX Niedziela Zwykła.

1. W liturgii tygodnia wspominamy:

w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera.

we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

w środę - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

- w czwartek – wspomnienie św. Klary dziewicy. W tym dniu o godz. 14,oo na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej Diecezji. Na powitanie pielgrzymów wyruszamy autokarem w czwartek z parkingu kościelnego o godz.8,oo. Zapisy w zakrystii u siostry.

- w sobotę – NMP Kalwaryjskiej – zapraszamy do naszego kościoła także na godz.20,oo na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą różańce i świece zabezpieczone w okapniki. Modlitwie przewodniczą i niosą w procesji Matkę Bożą mieszkańcy ulic: Objazdowej, Korfantego, Gilów,Bratków, Makowej, Kwiatowej,Iłownickiej i Siennej – zapraszamy.

- w niedzielę 14 sierpnia - uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona naszej Diecezji. W Oświęcimiu przy ścianie śmierci, niedaleko bloku 11, o 10,3o sprawowana będzie Msza św. w tym dniu pod przewodnictwem naszych biskupów.


 30 lipca 2016 (08:30)

o

XVIII Niedziela Zwykła.

1. W liturgii tygodnia wspominamy:

-w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła – jego wstawiennictwu powierzamy sierpień miesiąc trzeźwości i abstynencji w naszej Ojczyźnie.

- we wtorek – przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki ( stan Łaski Uświęcającej, odmówienie:Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i modlitwa w int. Ojca świętego).

- w czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

- w sobotę- święto Przemienienia Pańskiego.

2.W przyszłą niedzielę Mszą św. o 7,oo na Lesisku rozpoczyna się piesza pielgrzymka dekanatu Czechowickiego do Częstochowy. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarowy do Częstochowy celem powitania pielgrzymów i uczestniczenia z nimi w Mszy dziękczynnej na wałach w czwartek 11 sierpnia o godz.14,oo.
4 VIII w czwartek o 17,oo spotkanie z udającymi się na pielgrzymi szlak do Częstochowy, w kościele Królowej Polski na Lesisku.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek Msza św. o 7,oo i o 18,oo. Od 17,oo Adoracja pod przewodnictwem Apostolatu Maryjnego i okazja do spowiedzi. W I sobotę z racji przypadającego święta Przemienienia Pańskiego nie można sprawować Mszy św. wotywnej o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odprawiona zostanie tylko Msza św. o godz 7,oo. Od 8,3o odwiedziny chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii u siostry.

4. U ministrantów wychodząc z kościoła można nabyć sierpniowy numer „Gwiazdki Zabrzeskiej”


 23 lipca 2016 (09:46)

o

XVII Niedziela Zwykła.

1. W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY;
- w poniedziałek – święto św. Jakuba, apostoła.

- we wtorek- wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

- w czwartek -po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

- w piątek - wspomnienie św. Marty.

2. Zachęcamy Parafian do zapisania się w zakrystii, na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która wyruszy w czwartek 11 VIII na powitanie pieszych pielgrzymów z naszego Dekanatu, na wałach jasnogórskich.

3. Zaraz po skończonej Mszy św. księża udadzą się na parkingi kościelne by odnowić poświęcenie samochodów. Przy tej okazji można złożyć tradycyjnie ofiarę dla misjonarzy „1 grosz za 1 kilometr”

4. W tym szczególnym czasie kiedy my Polacy i chrześcijańska młodzież z całego świata spotykać się będzie w Krakowie, Oświęcimiu i Częstochowie z Miłosiernym Bogiem pod przewodnictwem Piotra naszych czasów Papieżem Franciszkiem, niech z naszej strony nie zabraknie modlitwy, a także czasu na śledzenie tych wyjątkowych wydarzeń religijnych w naszej Ojczyźnie.


 16 lipca 2016 (13:47)

o

Rozpoczynamy Dni w diecezji w ramach ŚDM

W niedzielę 17 lipca przyjazdem pierwszych pielgrzymów do naszej diecezji rozpoczniemy przeżywanie ŚDM. Mając świadomość wartości tego czasu łaski, prosimy o modlitwę. Chcemy, aby ten czas pobudził młodych ludzi do życia wiarą. Szczególnym znakiem jedności tego czasu będzie Apel Jasnogórski, który będziemy przeżywać od środy (20 lipca br.) we wszystkich parafiach goszczących pielgrzymów. Pragnę tu serdecznie podziękować tym zabrzeskim Rodzinom, Siostrom Elżbietankom, które zgłosiły chęć ugoszczenia pielgrzymów, ale w związku z tym, że przyjechała ich mniejsza ilość organizatorzy zrezygnowali z gościny w niektórych parafiach naszego Dekanatu, między innymi z Zabrzega.

Plan Dni w Diecezji:

Środa – piątek (20-22 lipca br.) – w tych dniach nasi goście będą zwiedzać naszą diecezję, zdobywać Beskidzkie szczyty oraz gromadzić się na Eucharystiach w naszych diecezjalnych sanktuariach i modlić się o pokój w czasie wizyty w Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Sobota (23 lipca br.) – to dzień Zaangażowania Społecznego. Nasi goście wezmą udział w różnych akcjach charytatywnych i dobroczynnych w naszych parafiach i miejscowościach. O godz. 17,oo księża Dekanatu i Pan Burmistrz zaprasza na piknik młodzieżowy na Błonia Czechowickie.

Niedziela (24 lipca br.) – uroczyste zakończenie Dni w Diecezji. Wszystkich pielgrzymów i wiernych naszej diecezji zapraszamy na spotkanie do Bielska-Białej na tereny Hali Widowisko-Sportowej pod Dębowcem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Kulminacyjnym punktem będzie Finałowy Koncert Warsztatów Gospel (około godziny 19:00) oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Apel Jasnogórski (20:30). Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy aby skorzystać z komunikacji miejskiej (od godziny 14:00 do godziny 20:00 autobusy lini nr 7 i 8 z dworca PKP/PKS będą odjeżdżać co 15 minut. Po zakończonej uroczystości autobusy będą odwozić w kierunku centrum do dworca wszystkich uczestników. Ze względów organizacyjnych prosimy aby samochody osobowe pozostawiać na parkingach w centrum Bielska-Białej i korzystać z komunikacji miejskiej, gdyż ruch na ulicach wokół hali będzie zamknięty.

Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dni w Diecezji.

Ks. Piotr Hoffmann
Diecezjalny Koordynator ŚDM


 16 lipca 2016 (13:35)

o

XVI Niedziela Zwykła.

1. W liturgii tygodnia wspominamy:

-w środę - bł. Czesława, prezbitera.

-w piątek– święto św. Marii Magdaleny.

- w sobotę – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy.

2.Przypominamy o zapisach na pieszą pielgrzymkę Dekanatu Czechowickiego do Częstochowy, która odbędzie się tradycyjnie od 7 do 11 sierpnia. W zakrystii można się zapisać na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z naszej Parafii w czwartek 11 sierpnia na powitanie pielgrzymów naszej Diecezji.

3. W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji pielgrzymujących, podróżujących i kierowców. Po Błogosławieństwie dokonamy odnowienia poświęcenia naszych pojazdów. Przy okazji będziemy mogli dokonać wsparcia misji i misjonarzy włączając się do akcji „jeden grosz za przejechany kilometr”.


 09 lipca 2016 (10:31)

o

XV Niedziela Zwykła.

1. W liturgii tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika.

w środę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Zapraszamy w tym dniu na Różaniec Fatimski na godz. 20,oo do naszego kościoła. Do udekorowania feretronu Figury MB Fatimskiej, prowadzenia modlitwy różańcowej i niesienia feretronu z Matką Bożą wokół kościoła na procesji, zapraszamy mieszkańców ulic: Waryńskiego, Ochodzy, Wieczornej,Łąkowej, Kłosowej, Oblaskiej, Alei św. Elżbiety, Południowej, Nadwiślańskiej i Klimesza.

w piątek - św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła, w tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel.


2.W niedzielę 10 VII 2016 zapraszamy w godz. 8,3o do 13,oo do punktu poboru krwi. Autobus stanie na parkingu kościelnym. Krwiodawców od 18 do 60 r. życia prosimy aby oddawali krew po lekkim posiłku – zapraszamy.


Pokaż najnowsze ogłoszenia
web stats stat24
Wszystkie prawa zastrzeżone!
Copyright © 2005-2015 All Rights Reserved